Abbey Road

9. dubna 2018 v 19:54 |  Beatles
Dnes to bude o úplně posledním nahraném albu od Beatles - Abbey Road.
Bylo nahrané později než Let It Be, vyšlo ale asi o půl roku dříve. Na obalu se nachazí slavná fotografie všech členů jdoucích přes přechod před Abbey Road studiem. Zleva to jsou: George Harrison, Paul McCartney, Ringo Starr a John Lennon.

Já mám tohle album ráda. Jsou tam jedny z mých nejoblíbenějších písní, jako Come Together nebo I Want You, tudíž je samozžejmé, že ho poslouchám ráda a velmi často. Pokud bych ho měla hodnotit jako celek, jak je melodické a tak nějak se stylem vrací k jejich dřívějším písním (před Seržantem Pepperem). Není už tak psychedelické, což je na jednu stranu škoda, na stranu druhou je to možná tak lepší, protože poté, co jsem zhlédla Magical Mystery Tour, bylo té psychedelie moc už i na mě. A to se normálně nestává.

Písně (s velmi krátkou "recenzí")

Come Together - Naprosto úžasné. Zpěv samozřejmě dílem Johna Lennona, kterémužto se to povedlo zcela dokonale a podle mě je to jedna z jejich nejlepších písní. Má to takový veselý rytmus a když zazní "one thing I must tell you is you got to be free" tak si u toho zkrátka musíte minimálně podupávat do rytmu...
Something - Už je klidnější než Come Together, svůj bubnový rytmus si ale stále zachovavá. Ano, ty bubny mě na tom zkrátka zaujaly asi nejvíc a písnička je to hezká :-D.
Maxwell´s Silver Hammer - Trochu mi připomíná písničky ze Žluté ponorky (filmu). Stylem asi jako All Together Now a již zmíněná Yellow Submarine. Spousta lidí ji nemá ráda, ale mně se na ní libí, jak je jednoduchá a jak se u ní nemusí moc přemýšlet, tudíž si ji poštím, když nemám náladu na "hluboké filosofické texty dokonale vystihující dnešní život".
Oh! Darling - Mně se ta píseň upřímně nikdy moc nelíbila, držím se ale zásady, že přeskočit píseň je neúcta k autorovi. Samozřejmě neříkám, že je špatná, jen to prostě není úplně můj typ písničky.
Octopus´s Garden - Minimálně ten "refrén" (či jak to nazvat) je neuvěřitelně známý. Něco ve stylu Here Comes the Sun, trošku zachází do country stylu, jenže s bubny to vytváří hezký song i pro lidi, co country moc nemusí.
I Want You (She´s So Heavy) - Skvělé, skvělé a ještě jednou skvělé. To úžasné kytarové sólo na začátku (!) a Lennonův (!)zpěv z ní dělá - alespoň pro mě - naprosto skvělý hudební počin a jednu z nejlepších písní od Beatles.
Here Comes the Sun - Uklidňující píseň podbarvená hezkou kytarovou hrou. Co víc k tomu dodat?
Because - Krásná a melancholická píseň, která mě rozesmutní pokaždé, když ji slyším.
You Never Give Me Your Money - Beatles jsou zkrátka mistři svého oboru a na téhle písni to jde krásně vidět. Ty skvělé efekty a a úvodní piano, k tomu zpěv ve stylu Lennonova alba Imagine (i když zpívá Paul McCartney)...
Sun King - Píseň od Beatles nejde nemít rád a samozřejmě chápu, že ji někdo můžemít za nejlepší píseň historie... já ji považuji prostě za průměrnou píseň.
Mean Mr. Mustard - Je to chytlavé. Jsou to Beatles s jejich klasickým stylem. Ale na mě je to moc nezapamatovatelné, nemastné neslané a tak.
Polythene Pam - Veselé, libozvučné jako jejich začátky a hodně známé. Rozhodně jedna z jejich více povedených písní a jde vidět, že se opravdu snažili a vyhráli si s tím.
She Came In Through the Bathroom Window - Pokračuje ve stylu Polythene Pam, zde už to ale pomalu začíná upadat do průměru a tohle tempo si drží celou dobu.
Golden Slumbers - V souvislosti s tímto mě napadá jediné slovo - podmanivý. Piano bylo v písních (nejen) od Beatles většinou součástí těch nejlepších písní a tohle je jeden z důkazů.
Carry That Weight - Další z jejich vcelku dost známých písní. Tak nějak opět nevím, co k ní napsat. Hezké kytarové části, chytlavé bubny, zajímavý zpěv...
The End - Když jsem to poprvé viděla, myslela jsem, že to bude předělaná verze The End od The Doors. Naštěstí není. Tento Konec je mnohem veselejší a živější, je zde důležitá melodie bubnů a také kytarové efekty. Skvěle zde zpívá McCartney.
Her Majesty - Trvá 23 vteřin, tudíž tam není moc co hodnotit, ale i tak: Je to hezké.

Na závěr bych snad jen řekla, že je samozřejmé, že se mnou nemusíte souhlasit a můžete mít i zcela opačný názor. To je zcela v pořádku a já to respektuji. Tohle je zase můj názor. Pokud byste měli k mému výtvoru či k Beatles nějaké připomínky, můžete to sdílet dole v komentářích...
Mimochodem se ještě musím zmínit o vzhledu tohoto blogu, za který se omlouvám - protože je naprosto strašný - jenže já s tím neumím pracovat, tudíž budu ráda i za sebemenší radu :-D.

Give peace a chance. S mírem, láskou a dalším výtvorem zdraví Eliška, neboli já.
 


Anketa

Jaký je váš oblíbený člen Beatles?

John Lennon 80% (4)
Paul McCartney 0% (0)
Ringo Starr 0% (0)
George Harrison 20% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama