Červenec 2018

8 - Píseň, ke které umíš všechny slova

Pondělí v 9:58 Song Challenge
Uf... Třetí článek za den. Tak jdeme na to.
Tady jsem musela docela přemýšlet (ještě, že jsem si správné odpovědi před týdnem už napsala na papír...). Vybírala jsem mezi War Is Over (ta vánoční písnička), I´m an Albatraoz a tímhle, což nakonec vyhrálo. Protože je to parádní písnička.


7 - Píseň, která ti připomíná určitou událost

Pondělí v 9:42 Song Challenge
Zde to je absolutně jasná záležitost. Tak především mě nic jiného nenapadlo.

To jsem tak jednou byla na jakési oslavě, byla to velká věc, všude samé ozdoby a tak. No a hlavně písničky na přání. Byla jsem tam mezi prvními, takže zatvrzelí příznivci Karla Gotta ještě nemohli nic namítat. No a já si vyprosila tohle. Všichni příchozí na mě hleděli jako na blázna. (to už tak bývá)

6 - Píseň, která ti připomíná nějaké místo

Pondělí v 9:35 Song Challenge
Ano, vím, že dva dny nebyly články (a navíc do konce týdne taky nebudou)... Takže musím dnes ty články udělat TŘI, abych to odčinila.


5 - Píseň, která ti někoho připomíná

Pátek v 10:52 Song Challenge
Bez úvodu, bez zvláštního rozepisování a uvádění jdeme rovnou na den pátý.

No... Tady mě upřímně nic zvlášť nenapadlo, takže zvolím takovou klasiku: Shine On You Crazy Diamond pt. 2 (ať je změna, první části jsem si užila dost, když jsem se ji zkoušela naučit hrát). Asi všem dojde, koho mi připomíná :-D.

4 - Píseň, která tě rozesmutní

12. července 2018 v 15:45 Song Challenge
Dnes je to vcelku jasná volba. Tedy... Jediný problém je v tom, že já jsem schopná se rozbrečet i u úplně normální písničky. Třeba u You´ve Gotta Be Crazy. Nebo u Since I´ve Been Lovin´ You (dál to už radši nevypisuju). Když ale pomineme tyhle věci, tak jasná volba tentokrát padla na Hey You od Pink Floyd ("Ježiši, už zase ti Pink Floydi? Nechceš poslouchat radši Michala Tučného?" - moje mamka).

3 - Píseň, která tě rozveselí

11. července 2018 v 10:02 Song Challenge
Dnes trošičku stručněji, moc totiž upřímně nevím, co bych o téhle písni napsala...
Původní záměr byl dát sem Kashmir od Led Zeppelin, to mi ale stále nějak nesedělo. Já když jsem smutná a potřebuju rozveselit, tak paradoxně poslouchám spíš neuvěřitelně depresivní písničky (nebo je prostě moc prožívám...) a navíc jsem nad tím nikdy v životě nepřemýšlela.

2 - Nejméně oblíbená píseň

10. července 2018 v 10:42 Song Challenge
Dnešní den musím chtě nechtě napísat už ráno, protože naše internetové připojení je velmi zrádné a jeden nikdy nemůže tušit, kdy zase vypadne...

Za to, že tuhle záležitost znám, vděčím mým drahým spolužákům, kteří tak často a rádi vnucují svůj hudební vkus ostatním... Tento hit je od Marcuse a Martinuse a jmenuje se Girls. Už ten název napovídá, že jde o hlubokou filosofickou píseň, která vás donutí přemýšlet. A k tomu ta úžasná melodie, vskutku. Však posuďte sami, text se mi sem už bohužel nevešel, ten se dá ale lehce dohledat.

Song Challenge - 1 - Tvá oblíbená píseň

9. července 2018 v 20:45 | Elis Harper |  Song Challenge
No ano, jsem zase zpět, tentokrát bez Brouků, ale jsou prázdniny a já si řekla, že bych mohla přestat po těch měsících prokrastinovat a navíc jsem objevila tuhle zajímavou challenge (kdybych jen věděla, jak je to česky...), tudíž jsem si řekla, že to bude to pravé ořechové. A tady to je.