Červenec 2018

20 - Píseň, kterou si poslechneš, když jsi naštvaná

30. července 2018 v 15:12 Song Challenge 2018
Je hezké, že to konečně nemusím zdlouhavě vymýšlet, protože zrovna pro tyto příležitosti mám píseň skutečně speciálně vyhrazenou. Takže si dneska alespoň ušetřím práci...

19 - Píseň ze tvého oblíbeného alba

29. července 2018 v 11:51 Song Challenge 2018
Proč to musí být jen jedna píseň? Dobrá tedy, no...

Pink Floyd, které byste zde nepochybně čekali, jsme si už užili dost, ne? (néé, PF není dost nikdy, ale i tak) Z tohoto podivného nesmyslného důvodu velmi krutě nezvolím nic, co by kdy s Gilmourem, Watersem a spol. mělo cokoliv společného.

Staro-nová recenze na Yellow Submarine

26. července 2018 v 11:37 Beatles
Aby to tu nebyli neustále jen Floydi a Zeppelíni, tak jsem se rozhodla vzít mojí starou "recenzi", ještě z mého starého zapadlého blogu Osvícenci Českomoravští (jak blbý název, to prostě nepochopím). On teda jakože furt existuje, jenom ho nikdo nečte a navíc jsou tam kromě tohohle samé kraviny, takže nemá asi ani cenu sem dávat odkaz.
Každopádně jde o to, že ji trošku zreviduju, poupravím a hodím ji sem, abyste si ji taky užili a pokud jste ještě Žlutou ponorku neviděli, tak aby vás to nabádalo k tomu, se na ni podívati.

18 - Píseň, kterou bys chtěla slyšet v rádiu

26. července 2018 v 11:08 Song Challenge 2018
Tohle čistě náhodou vím naprosto přesně. Tedy... V životě by mě to nenapadlo nebýt letošního výletu do Českého ráje (kde cesta příjemná je). Celou cestu jsme totiž měli puštěné jakési Country rádio, kde zrovna měli písničky na přání. Každý, kdo se tam dovolal, tak chtěl Tučného, Nohavicu nabo Dylana. Já tam chtěla zavolat taky, což se ale neuskutečnilo, protože 1) jsem si zapoměla mobil 2) to stojí moc peněz 3) by mi to beztak neuznali.

17 - Píseň, kterou často slýcháš v rádiu

25. července 2018 v 20:12 Song Challenge 2018

Vzhledem k tomu, že poslouchám pouze Český rozhlas, kde hrají hlavně Karla Gotta, Helenku Vondráčkovou a Olympic, tak bych si bývala myslela, že zde zvolím nějakou komerčáckou slátaninu, což ale, světe div se, vůbec není pravda. Mimo Vondráčkové zde totiž překvapivě často hrají i jednoho zástupce kvalitního amerického folkrocku - House of the Rising Sun od Animals. Jen za minulý týden jsem to v rádiu zaslechla čtyřikrát - doma, u babičky, v pizzerii a opět doma. To již zavání nějakou konspirací...

16 - Píseň, kterou jsi dřív milovala a nyní nesnášíš

24. července 2018 v 11:34 Song Challenge 2018
Jedna taková tu je, no... A je velmi špatná a nechápu, jak se mi mohla kdy líbit. To už i "Léto je tady, léto je tu" je lepší, než tohle.


Proč si musím něčím takovým kazit blog?!

Dnes velmi krátké, já vím, drahý čtenáři.

15 - Píseň, která tě vystihuje

23. července 2018 v 9:24 Song Challenge 2018
Tak nejdřív bych vás chtěla upozornit, že článek vydávám ve správný den.

Můžeme pokračovat k tématu...

Z důvodu nedostatku písní a invenčních nápadů zvolím něco, co nevyzní, jako že jsem úplný blázen (původní záměr byl dát sem Brain Damage).

14 - Píseň, u které by nikdo nečekal, že ji máš ráda

22. července 2018 v 16:38 Song Challenge 2018
No... Tak schválně, jestli byste to do mě řekli. Jistého člověka to ale velmi udivilo a jistého zas ani trochu. To bude asi tím parádním "videoklipem" (já nevím, jak se tomu říká...).

13 - Song that is guilty pleasure

22. července 2018 v 16:06 Song Challenge 2018
Zde jsem se raději překladu úplně zdržela, protože je mi záhadou, jak by to mohlo být česky. Úsloví "guilty pleasure" jsem se snažila hledat ve slovníku a vylezlo mi tohle: something, such as a movie, television program, or piece of music, that one enjoys despite feeling that it is not generally held in high regard (něco, například film, televizní pořad nebo hudba, kterou si užíváte bez ohledu na to, že o tom ostatní nemají dobré mínění?).Ano, v překladech nejsem dobrá, ale něco v tom smyslu to bude.

12 - Píseň od kapely, kterou nesnášíš

20. července 2018 v 14:53 Song Challenge 2018
Jé, takových je. Tak ale prosím, no.
Poslech One Direction se navžy podepsal na mém duševním zdraví. Nejhorší na tom je, že jsem tuto proceduru podstupovala opakovaně a zcela dobrovolně!!! Mělo to svůj důvod, i když pěkně přiblblý.