5 - Píseň, která ti někoho připomíná

13. července 2018 v 10:52 |  Song Challenge 2018
Bez úvodu, bez zvláštního rozepisování a uvádění jdeme rovnou na den pátý.

No... Tady mě upřímně nic zvlášť nenapadlo, takže zvolím takovou klasiku: Shine On You Crazy Diamond pt. 2 (ať je změna, první části jsem si užila dost, když jsem se ji zkoušela naučit hrát). Asi všem dojde, koho mi připomíná :-D.


Oh, by the way včera jsem konečně shlédla Pink Floyd Live at Pompeii. To je absolutně dokonalé... A navíc tam jsou moje oblíbené písničky, třeba One Of There Days (I´m Going To Cut You Into Little Pieces), Careful With That Axe Eugene nebo Echoes. A taky jsem některé písně začala milovat jenom kvůli tomu úžasnému videu - hlavně Seamus, Roger tam hraje na kytaru (!) a David na foukací harmoniku (!) a prostě je to naprosto nejlepší :-D (akorát nechápu, jaktože jsem si toho nevšimla při poslouchání Meddle?).
No a hlavně tam všichni Pink Floydi vypadají úplně úžasně (kolikrát tady nějaké takové slovní spojení ještě zazní?!), Nick Mason vypadá jak Frank Zappa (když s nima jednou hrál, byli od sebe skoro k nerozeznání, já je poznala jen podle hudebních nástrojů :-D), ostatní jsou taky dokonalí (hlavně Gilmour) a navíc jsou tam památky, takže bysme si to mohli pouštět v dějepise jako naučný dokument! (krásná to představa, spolužáci by mě ukamenovali)
Abych to shrnula, rozhodně doporučuju každému se kouknout, hlavně ale těm, co jsou na Floydy stejně ulítlí jako já...

Toť již vše, drahý vesmírný stopaři.
Tady ještě máte ilustrační foto, které jsem se snažila zachytit v průběhu (za strašnou kvalitu se omlouvám):

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama