Srpen 2018

Ready Kirken - Krasohled

24. srpna 2018 v 10:27 Hudba
Jsem zase zpět,
byť ne přesně v pět
abych tu pronesla pár nesmyslných vět
na ten dnešní svět.

Dnes bych se ráda ponořila do vod trochu popovějšího charakteru, přesněji do mé staré závislosti nesoucí název Ready Kirken. Myslím totiž, že to bude sranda a u toho zůstaňme, můj styl psaní recenzí totiž spočívá především v tom, že si pustím dotyčnou píseň a píšu, co mi zrovna příjde na mozek - taky to pak podle toho vypadá. Třeba zrovna teď, při psaní tohoto úvodu poslouchám Hippy Town od Velvet Iluusions. Mimochodem na celou desku Acid Head se taky chystám vytvořit článek, ale Sliby Chyby, však víte...

Afterglow

20. srpna 2018 v 15:47 Hudba
U alb, která se jmenují stejně, jako jejich tvůrci se s dovolením nebudu zaobírat tam to jméno vypisovat dvakrát, ano? Děkuji.

Nu, takže vrhněme se na něco, co nikdo nezná a nikdo to ještě neslyšel. Pokud se pletu, budu ráda, protože kdyby to byla nějaká kravina, přece bych se o tom tu neobtěžovala psát (těch pár výjimek ignorujme, ehm...). Každopádně náhoda se střetla s náhodou a já tu teď stojím před náročným úkolem: napsat článek o něčem, o čem nic nevím a jen znám tohle jejich samotinké album. Na členy ani jiné záležitosti se mě prosím raději ani neptejte, jsem naprostý barbarský neznalec. Soustřeďme se radši na Hudbu. Protože Hudba léčí duši a pomáhá zapomenout na svět.

Flamengo - Kuře v hodinkách

18. srpna 2018 v 14:50 Hudba
Vracíme se ke starým dobrým recenzím, jak vlastně vidíte sami. A co že to je tentokrát? Jedno z nejlepších českých jazzrockových (bigbítových) alb, které dle mého názoru určitě stojí za pozornost.


Koncert Ten Years After

12. srpna 2018 v 21:13 Ostatní
Jak jste již asi z názvu pochopili, tento článek bude pojednávat o koncertu hudební skupiny Ten Years After, který jsem (velice nečekaně) navštívila. Jdeme na to...


30 - Nejoblíbenější píseň přesně před rokem

9. srpna 2018 v 12:55 Song Challenge 2018
Oslavujme, právě završuji cílovým článkem tento třicetičlánkový bizár světa, což si žádá patřičnou oslavu, a to oslavu pořádnou a ve správně swingujícím stylu. Přichází na řadu Favourite song last year same time.

29 - Píseň z tvého dětství

8. srpna 2018 v 12:24 Song Challenge 2018
Za tohle se už definitivně propadnu do země. V životě jste tohle neviděli, jasný?!
Je to špatná písnička a já se za ní stydím, hlavně proto, že jsem ji poslouchala ve 2. třídě, což je bizár na nevím kolikátou... Tehdy zrovna vyšla, jak se tak teď dívám.

28 - Píseň, u které se cítíš provinile

7. srpna 2018 v 14:05 Song Challenge 2018
To už tady bylo, ne? Ne, to bylo něco jiného, ale v hodně pdobném duchu. Zase to guilty. Záludné to slovo. Každopádně ale moc nemám tušení, snad až na jednu záležitost... (něco se vždycky najde)

27 - Píseň, kterou bys chtěla umět zahrát

6. srpna 2018 v 9:17 Song Challenge 2018
Těch je ještě víc, než těch co skutečně umím, jak to tak vždy bývá.
Gilmour je totiž génius a já, bídný malý nicotný človíček se ho snažím napodobovat, což se mi upřímně řečeno samozřejmě vůbec nedaří :-D.

26 - Píseň, kterou dokážeš zahrát

5. srpna 2018 v 9:48 Song Challenge 2018
Pár takových je, no... :-D

Tak hlavně Žlutá ponorka, protože to je vůbec první píseň, co jsem se naučila. O té ale dnes řeč nebude.

25 - Píseň, která tě rozesměje

4. srpna 2018 v 12:28 Song Challenge 2018
Takových je... Já si ale nechci více kazit blog takovým bizárem, jako Marcus & Martinus nebo Já jsem taky popelář, takže zvolím nějakou... kvalitnější srandu.