Afterglow

20. srpna 2018 v 15:47 |  Hudba
U alb, která se jmenují stejně, jako jejich tvůrci se s dovolením nebudu zaobírat tam to jméno vypisovat dvakrát, ano? Děkuji.

Nu, takže vrhněme se na něco, co nikdo nezná a nikdo to ještě neslyšel. Pokud se pletu, budu ráda, protože kdyby to byla nějaká kravina, přece bych se o tom tu neobtěžovala psát (těch pár výjimek ignorujme, ehm...). Každopádně náhoda se střetla s náhodou a já tu teď stojím před náročným úkolem: napsat článek o něčem, o čem nic nevím a jen znám tohle jejich samotinké album. Na členy ani jiné záležitosti se mě prosím raději ani neptejte, jsem naprostý barbarský neznalec. Soustřeďme se radši na Hudbu. Protože Hudba léčí duši a pomáhá zapomenout na svět.


Písně

Morning - Skvělá to píseň. Má takový rytmus, je chytlavá a ty klávesy (či co to je) v pozadí jsou skvělé. Zkrátka takový parádní psychedelic... rock? Zpěv taky parádní, inu, hlavní složkou, jak už to u písní tohoto typu bývá.
Dream Away - Zajímavý kytarový úvod, vskutku. Inu, bez basy by to byla taková ta hezká psychedelicky-cirkusová písnička ve stylu Mr. Kite (Beatles), tohle tomu dodává nový rozměr :-D. Ne, teď vážně. Na cirkudový song je tam málo zkreslený hlas. Tohle je něco přechodného. Originalita je důležitá!
Susie´s Gone - Za žádnou cenu jsem se nemohla dopátrat textu, ale co si tak čtu komentáře, je to pořádná psychedeličnosť. To mi prozatím postačí, beztak mi zbývá tak maximálně naučit se anglicky :-D. Susie´s Gone. Lonely. Lonely. Tím to asi hasne. Kdyby se našla nějaká hodná duše a napsala mi text, budu ráda. (díky)
Mend This Heart of Mine - Další taková ta příjemně ubíhající písnička s velkým P, která by se dala teoreticky zpívat i u táboráku u ohně... Je moc fajn, tak nějak koresponduje s duchem celého alba... A je tam TAMBURÍNA :-3 (o tom se pobavíme někdy příště)
Afternoon - Velmi odpolední písnička a další zajímavý zvuk v pozadí. Teď si začínám uvědomovat, že je to vlastně popové album. Má velmi chytlavý rytmus. A to je podstata popu, ne? Ale to neznamená, že je to nějaká s****a, vždyť v té době byl i pop kvalitní muzika (a navíc je to PSYCHEDELICKÝ pop, což je něco jiného!).
Chasing Rainbows - Víte, jak se říká, že tvůrci vždycky dají nejlepší písničky na A stranu a tu druhou odfláknou? Já se domnívám, že tohle je začátek B strany :-D. Ne, že by to byla vyloženě špatná písnička, jen to už není to, co jsme mohli zaslechnout na začátku, ta energie, ta nálada... Jednoho už to začne trošku unavovat (mě osobně, nevím, jak Vás).
By My Side - Klávesy, klávesy a ještě klávesy. "Co tam šoupnem?" "Nevím, přenecháme to klávesákovi a něco tam do toho zpívej." Poněkud Bítlsácké. Hotový Paul McCartney.
It´s a Wonder - It´s gettin´ better all the time. Začínáme se do toho zase dostávat? Je to totiž fajn písnička, i klávesy se trochu omezily. Dobře, jen trochu, ale i to je úspěch. Je tu víc kytary (stále mi není jasné, zda elektrofonické či akustické). Ale že by to byl až takový Zázrak?
Love - Láska je věčné téma a v písničkách tak nějak univerzální. Tohle není ale žádná Vypalovačka z roku 2000, je zajímavě zpracovaná, ani klávesy už jednoho neštvou, naopak hezky podkreslují atmosféru. Nejlepší části jsou, když ten týpek zpívá, to je to tak nějak... vyvážené. Pokus o sólo nic zvlášť závratného.
Riding Home Again - Podle názvu taková skoro až Kerouacovská tématika! Ale jó, na horké letní odpoledne fajn, ovkouje posekanou trávu a letní vzduch (nebo mám už moc bujnou představu?). Na podupávání si do rytmu motoru auta...
Meadowland of Love - Konce musí být hezky slavnostní. Hodilo by se mi to k titulkám v nějakém hezkém fontu, třeba Times New Roman. Jako když rodina v barokních šatech mává na rozloučení a titulky se nemohou dočkat na své místo. Lala lalalalala. Lala lalalalala...

Pokud byste se chtěli ptát, tak ne, opravdu nejsem předpojatá proti klávesám.

To jen, aby bylo jasno.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama