Flamengo - Kuře v hodinkách

18. srpna 2018 v 14:50 |  Hudba
Vracíme se ke starým dobrým recenzím, jak vlastně vidíte sami. A co že to je tentokrát? Jedno z nejlepších českých jazzrockových (bigbítových) alb, které dle mého názoru určitě stojí za pozornost.Koncepční album, to není výsadou jen Rogera Waterse, i naši čeští spoluobčané se do něj pustili a tentokráte s velice zdařilým zpracováním. Texty složil Josef Kainar, člen Skupiny 42 (která nemá se Stopařovým průvodcem nic společného, vždyť vznikla asi 40 let předtím).

Písně

Kuře v hodinkách
Rám příštích obrazů
Jenom láska ví kam
Já a dým
Chvíle chvil
Pár století
Doky, vlaky, hlad a boty
Stále dál
Kuře v hodinkách

Všechny jsou tak nějak ve velmi podobném duchu, což ale neznamená, že by byly všechny stejné, nudné či bezduché. Naopak je to plné saxofónu, elektrické kytary a zajímavých textů, kterým rozumí i ti v angličtině méně zdatní.

Jak to vlastně všechno víme?

Nu... nevím, jak to ví ostatní, já to zjistila poslechem a čtením bookletu. Jinak k samotnému CD jsem přišla poněkud omylem, na koncertě Vladimíra Mišíka, kdež byl samozřejmě i stánek s cédéčkama. Když už jsme tam tedy byli, tak jsem si chtěla něco koupit, ať mám doma od něho taky něco jiného, než jen prastarou kazetu Dvacet deka duše. Mišík se ale už všechen vyprodal, tak jsem si za dvě stovky koupila alespoň dotyčné Kuře. Jsem spokojena, je to jedno z mách nejoblíbenějších cédéček.

Nechtělo se mi rozebírat jednotlivé písně, a to především z důvodu oné koncepčnosti, neboli konceptuálnosti. Snad to protentokrát nebudete zase tak postrádat...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama