Ready Kirken - Krasohled

24. srpna 2018 v 10:27 |  Hudba
Jsem zase zpět,
byť ne přesně v pět
abych tu pronesla pár nesmyslných vět
na ten dnešní svět.

Dnes bych se ráda ponořila do vod trochu popovějšího charakteru, přesněji do mé staré závislosti nesoucí název Ready Kirken. Myslím totiž, že to bude sranda a u toho zůstaňme, můj styl psaní recenzí totiž spočívá především v tom, že si pustím dotyčnou píseň a píšu, co mi zrovna příjde na mozek - taky to pak podle toho vypadá. Třeba zrovna teď, při psaní tohoto úvodu poslouchám Hippy Town od Velvet Iluusions. Mimochodem na celou desku Acid Head se taky chystám vytvořit článek, ale Sliby Chyby, však víte...


Co tu je a k čemu je to dobré

Krasohled - Kam to tak zařadit? S notnou dávkou představivosti by to mohl být psychedelický folk. Tak asi né, no... Ale je to fajn lehká píseň. Takové zasněné... cosi. A taky jsou tu hezké housle, jde vidět, že nechtějí tahat kočku za ocas, jak se snažili Plastici a jim podobní.
Winston Smith - Ach, ta poetika orwellovské tématiky. V takovýchto Propůjčeních témat se očividně vyžívali, nemůžeme jim to ale mít za zlé, má to takový správný sound, to echo (či jak se to jmenuje u zpěvu). Jedna z těch "rokenrolovějších" písní, které se mi u nich tak líbí. No a 1984 je samozřejmě úžasná knížka, pan Hrůza má vkus :-D.
Poslední dobou - My, mistři Skrytých významů si myslíme své, tak jako tak je jeden z důvodů, proč je to album skvělé. A snové a zamilované, na ale tím ohraným způsobem, tohle je čerstvé jak ostružinová buchta, na kterou jsem právě zapoměla :-D. Tak či tak nám začínají na tohle album přicházet i věci vážnější....
Mínusy a plusy - ...a nebo taky to tak vnímat nemusíte. Taková pomalejší, smutná ...na odvrácený straně... (teď doufám, že řekne "měsíce!" :-D) Inu, snažime se filosofovat a podkreslujeme to jemnou melodií, z kteréžto bicí vyčnívají. Už Beatles věděli, že klavír funguje vždy!
Vymyšlená - Musela jsem pohledat mé staré CéDé, na Joutube to prostě nehledejte... A na řadu přišla konečně taky elektrofonická kytara - skvělé! Takový space rock by jeden nečekal - Syd Barrett se může jít vycpat :-D. Né, fakt je to dobré. Jeden by ani nečekal, že takoví "trapní folkaři" splodí něco takhle skvělého. Moje asi nejoblíbenější píseň z celého alba.
Neboj - Pan Skrytý význam už opět přichází na scénu, protože tady si to skutečně nemůže odpustit, to je Nad slunce jasnější! Do těch šedesátek by se to i hodilo, tehdy rádi četli mezi řádky. Jako Lucy in the Sky with Diamonds od české folkové kapely (vím, že nejsou folkoví, ale zní tak!).
Jiskra - Hezká vánoční písnička, ano. Popovějšího charakteru než to ostatní. V tomhle se já nevyznám, to nemůžete chtít od někoho, kdo poslouchá Floydy a Zeppelíny :-D.
Hvězda - Ze začátku to zní velmi nadějně, ale Hrůze a jeho Zpěv hrůzy (promiňte, tohle jsem si nemohla odpustit) to snižuje na klasický český song. A taky si neodpustím srovnání s pinkfloydovským Wish You Were Here. Však víte, co chci říct :-D
Tak tohle bych chtěl - Už mě to přestává nějak bavit. Jako jo, je to fajn, ale takové nemastné neslané... Jdeme radši dál...
Dopis v lahvi - Jó, to je víc heavy než všechny metalový kapely dohromady! ... Dost už bylo ironie, on si to Hrůza nazaslouží... Pak to ale přece jen dostane nějaký drive, je to vcelku fajn a tak to ladí k celé desce, patří to tady tak to tak berme. Od hard rocku k hospodské cimbálovce, jen si poslechněte ten konec.
Výměna - To je taky v celku psycho písnička :-D. Tak nějak ale po svém, ne hudbou, ale textem. Hymna všech, co by si rádi nechali změnit pohlaví? No a dokonce tu máme i symfonický orchestr!

Počkat, co to je? Mě to hraje dál! Co je to za písničku? Jo, jak blázen si nahrála ještě další album. Takže to je vše. Dík.

Příště se těšte zas na něco jinšího, třeba na ty Velvet Illusions, nebo možná Seana Lennona... Já ještě sama nevím, co to bude, takže nic neslibuju!


Tohle jsem si nemohla odpustit, holt si občas ráda hraju s Fotošopem :-D
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama